Нагадаємо, з 15 липня в Києві піднімуться ціни на проїзд в громадському транспорті: поїздка в метро обійдеться в 5 гривень, а квиток на автобус, тролейбус, трамвай або фунікулер обійдеться в 4 гривні. У квітні в столичному метрополітені запевняли, що вартість проїзду в метро не збільшиться.

З 15 липня киянам можуть збільшити плату за проїзд у громадському транспорті. Проїзд в тролейбусах, автобусах, трамваях, електричці, фунікулері та підземці, найімовірніше, подорожчає на одну гривню.

Як пояснює київська влада, підвищення тарифів на проїзд викликано зростанням цін на електроенергію, пальне, запчастини та підвищенням мінімальної зарплати. При цьому, як запевнили в КМДА, безкоштовний проїзд для всіх пільгових категорій збережеться. Про те, як впоратися з подорожчанням транспорту, пише видання "Сегодня".

Нові тарифи

За словами заступника голови КМДА Миколи Поворозника, місто встановлює тариф "виживання". Підвищення вартості проїзду дозволить покрити лише витрати на електроенергію і компенсувати витрати на зарплати працівникам. "Ми прийняли рішення підвищити вартість проїзду на 1 гривню. При цьому збережемо безкоштовний проїзд для всіх пільговиків (їх більше 25 категорій). Кияни заплатять більше тільки на одну гривню, а залишок різниці в тарифах буде відшкодовано за рахунок міськбюджету",   заявив Поворозник.

За його словами, зараз буде стартувати процедура обговорення проекту розпорядження КМДА про підвищення тарифів з громадськістю та профспілковими комітетами, яка триватиме півтора місяця.

Нові ціни

Після планованого подорожчання одна поїздка в наземному транспорті (трамваї, тролейбусі, автобусі і фунікулері) обійдеться в 4 грн замість 3 грн, а в метро і електричці — 5 грн замість 4 грн. Разом з цим може підвищитися сума проїзду і за проїзним: по пластиковим карткам метрополітену — від 4,5 грн в залежності від кількості поїздок (зараз 50 поїздок — за вартістю 3,5 грн), а за проїзними квитками — від 3,87 грн в залежності від типу проїзного. До речі, після підняття цін на проїзд, поміняють і жетонам у підземці. Правда, якого кольору вони будуть, поки не уточнюють. Але в метрополітені попереджають, що скуповувати жетони точно не має сенсу. Діючі зараз жетони потрібно буде використати до дня подорожчання, після цього їх будуть вилучати з обігу.

Як заощадити?

Проте навіть після можливого підвищення кияни зможуть заощадити. Приміром, власники пластикових безконтактних карток метрополітену зможуть їздити і далі по 3,5 грн за одну поїздку, якщо поповнять їх кількість (максимально 100 поїздок) до 15 липня, і їздити за старим тарифом як мінімум ще місяць.

Закуплять поїзди

Що ж стосується столичних маршруток, то поки мова про підвищення вартості проїзду в них не йде. "Тарифи на проїзд у маршрутках, згідно з чинним законодавством, перевізники встановлюють самостійно. У нас немає інформації, як відреагує ринок на впровадження нових тарифів на проїзд у міськтранспорті", — розповів радник першого заступника голови КМДА з питань цінової політики Василь Яструбинський.

Самі перевізники подальших планів поки не коментують. Не бояться в КМДА і того, що маршрутки після підвищення проїзду в комунальному транспорті переманять до себе пасажирів. Вартість проїзду в деяких бусах зараз — 4—5 грн.

"Левову частку пільгових пасажирів перевозять комунальні підприємства. Сьогодні дуже активно ведеться оновлення рухомого складу, в першу чергу "Київпастрансу". В цьому році ми плануємо закупити 100 автобусів, 80 тролейбусів та 47 трамваїв. Це підвищить якість обслуговування пасажирів", — пояснив Поворозник.

Leave your comments

Post comment as a guest

0
Your comments are subjected to administrator's moderation.
terms and condition.
  • No comments found