Ольга Обговорення розпочато Ольга 3 місяців тому

Чого тільки не додають в каву в останні роки! Зараз процвітає новий тренд - кава ... з грибами. Але не поспішай шинкувати туди лисички або щось заборонене - йдеться зовсім про інші гриби, які допомагають імунітету і мозку.Деякі продовольчі компанії вже випустили на європейський ринок кави (арабіку) з екстрактом грибів чага і Їжовик гребенчатий (левової гриви). Екстракт готують з свіжозібраних грибів, які піддаються висушування. Тобто це не такі ж гриби, як в супі. Вважається, що такий напій підвищує продуктивність і сприяє творчості.Інший варіант призначений для любителів спорту. Кава з додавання екстракту кордицепса сприяє зростанню м'язової маси.

Третій рецепт прискорює метаболізм завдяки міксу із зелених кавових зерен і екстракту грибів чага і майтаке.Вчені обережно ставляться до таких нововведень, посилаючись на недостатню кількість досліджень. В одному з них було отримано позитивний ефект рідкого екстракту майтаке для імунітету пацієнтів з раком грудей. Цей гриб має антибактеріальні властивості, що довело інше дослідження.

Популярні гриби швидко перетворюються в глікоген (один з видів «палива» для організму), за рахунок чого знижується рівень цукру в крові. Але більшість досліджень про вплив грибів на здоров'я проведено тільки на клітинах або лабораторних тварин, тому однозначні висновки поки зробити не можна.

Є більш цікаві дані про вплив кордицепса на біцепси. 20 дорослих спортсменів отримували екстракт гриба або плацебо протягом трьох місяців. Ті, хто їв гриби, помітили поліпшення на тренуваннях: змогли довше тренуватися без втоми. А ті, кому дісталося плацебо, різниці не відчули. Правда, для досягнення ефекту вони брали по 1000 мг порошку в день, тоді як в кави його 150 мг.

Варто відзначити, що вживання кави перед велозабіг або пробіжкою теж покращує витривалість. А ось ефект від суміші кави і грибів поки не перевіряли.

Пробувати чи грибний кави?

Одне можна сказати точно: це не небезпечно. Смак майже не змінюється, а кофеїну менше, ніж в звичайному напої.


Replies
Ви повинні бути членом цієї групи, перш ніж ви можете взяти участь в цьому обговоренні.