Цього разу під слідство потрапила компанія Fiat Chrysler

Департамент юстиції США подав позов проти Fiat Chrysler. Причиною стало те, що пікапи автовиробника з дизельним двигуном і позашляховики були оснащені програмним забезпеченням, яке дозволило їм пройти лабораторні дослідження на токсичність вихлопних газів.

У скарзі, поданій 23 травня, стверджується, що майже 104 000 автомобілів з 3-літровим двигуном EcoDiesel були оснащені програмами, які призводили до того, що системи управління викидами транспортних засобів працювали по-різному і менш ефективно, ніж під час лабораторних тестів, повідомляє Bloomberg.

Ця скарга робить Fiat Chrysler першим автовиробником, якого США звинуватили у використанні забороненого програмного забезпечення з 2015 року, коли навколо компанії Volkswagen розгорівся такий же скандал. Fiat Chrysler продовжує спроби відділити себе від VW, не визнаючи використання будь-яких спеціальних пристроїв.

Акції Fiat Chrysler впали на 4,1% до рівня $10,32, це найнижчій показник з 21 квітня.

Нагадаємо, у 2015 році компанію Volkswagen звинуватили у використанні програмного забезпечення, яке умисно применшувало кількість вихлопних газів під час тестів, за що автовиробнику довелось заплатити найбільший в історії США штраф у розмірі $4,3 млрд.

Голова автоконцерну може постати перед судом, а правління і наглядову раду було звільнено.