НКРЗІ обмежена в можливостях проведення перевірок виконання указу про блокування сайтів провайдерами Рекомендовані

Автор  Середа, 09 листопада 2011 22:22
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, є обмеженою у здійсненні перевірок щодо провайдерів, які зобов'язані блокувати сайти відповідно до указу президента про введення в дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року (передбачає, зокрема, заборону "Яндекса", "ВКонтакте" і "Однокласників").

Про це заявив член Нацкомісії Олександр Скляров на круглому столі в Інституті майбутнього, передає кореспондент 112 .ua.

"Ми розмістили на своєму сайті повідомлення, в якому нагадали, що є певні норми, за порушення яких передбачені штрафи. Але є деякі "але". Пункт перший – згідно із законодавством ми обмежені в здійсненні перевірок. Другий пункт - порядок блокування має бути розроблено, а це повинно здійснюватися Держспецзв'язку, і, наскільки я розумію, такого порядку немає. Тому, що перевіряти і як перевіряти, є дуже велике питання", - сказав Скляров.

Він також зазначив, що указ президента для НКРЗІ був довгоочікуваним, однак його поява стала "дуже приємною несподіванкою".

Нагадаємо, НКРЗІ розмістила повідомлення, в якому йдеться про те, що за невиконання указу президента про заборону в Україні низки російських соціальних мереж і веб-сервісів інтернет-провайдери понесуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як відомо, президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, яким передбачено, зокрема, заборону "Яндекса", "ВКонтакте" і "Одноклассники".

 

Прочитано 400 разів Останнє редагування Вівторок, 23 травня 2017 00:30